• ics@icsestetik.com
  • +90 224 713 13 13

Ozon Solaryum

Siliusiu

– Vücutta D vitamini üretimi güneş veya solaryum ışığı ile gerçekleşir. D vitamini Osteoporose’ a (kemik erimesi) karşı korur ve kemikler kalsiyum ile güçlendirilir.
– Solaryum ışınları metabolizmayı güçlendirerek solunumu düzenliyor ve soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltıyor.
– ciltteki akne ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılıyor
– Sedef hastalığı ve nörodermit gibi bazı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
– Kan daha fazla oksijen taşır, daha fazla kalori harcanır ve kandaki yağ miktarı azalır.
– Virüslü hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.
– Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı etkilidir.


Ozon Solaryum

İnsan cildini bronzlaştıran ultraviole ışınlarını her daim güneşten almamız mümkündür. Ancak bilinçsizce güneşten alınan ultraviole ışınlar yüzünden vücudumuza çok derin hasarlar da verebilmektedir.Bu nedenle insan vücuduna çok gerekli olan ultraviyole ışınlarını belli dozlarda ve kontrol altında kullanma ihtiyacını karşılamak üzere solarium cihazları üretilmiştir. İleri teknoloji ürünü olan bu cihazların farklı tipleri medikal alanlarda tıp dünyasına da hizmet etmektedir. Örneğin yeni doğan bebeklerde gelişen sarılık tedavisi için fototerapi uygulanmaktadır. Sedef hastaları için de belli oranlarda UV verilmektedir. Tıp alanı dışında güzellik amaçlı solarium cihazlarının kullanılması çok yaygınlaşmıştır. Solarium cihazlarında bronzlaşmanın daha kontrollü olduğu ve güneş yanıklarının yarattığı risklerden insanları uzak tuttuğu düşünülürse, büyük bir topluluğu oluşturan solarium kullanıcılarının solarium kullanma tercihlerinde ne kadar haklı olduğunu anlayabiliriz.

Ozon Soloryum