>
  • ics@icsestetik.com
  • +90 224 713 13 13

Bölgesel Zayıflama

Power Plate

Power Plate ile düzenli olarak çalışmanın en büyük faydası zamandan tasarruf. Çok kısa sürede kasların %95′ini birden çalıştırma imkanını buluyoruz. Cihazın yarattığı istem dışı kasılmalar bacak, kalça ve kol gibi yerlerin dışında, sırt ve omuz gibi çok daha az harekete maruz kalan bölgelerdeki kasların bile derinlemesine çalışmasını sağlıyor. Üstelik eklem, bağ ve tendonlara ilave yük bindirmeden yapıyorsunuz bu çalışmayı”

Fizik Tedavi: Vibrasyon uygulaması kasları, kas dokusunu, kemik yapısını ve eklem bağlarını güçlendirdiğinden, eklem sakatlanması riskini azaltılır. Ayrıca bu bölgelerde görülen hasarların daha kısa süre içinde onarılmasını kolaylaştırır.


Yerçekimi nedeniyle hepimizin kütlesinin kilogram olarak tanımlanan bir ağırlığı vardır. Bu çekim gücüne karşı koyarak hareket eden insan vücudunda kaslar gelişir ve güçlenir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Power Plate’in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır.Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücüt kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevser ve çalışır. Günümüzde birçok sporcunun antremanlarını üzerine ilave ağırlıklar takarak yapmasının nedeni de budur. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içersinde çalışır. Power Plate kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer.Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur.

- Power Plate nedir : vücut direnci ve esnekliğini arttırma konusunda oldukça faydalı bir alettir. Bunun yanı sıra, kas gruplarını güçlendiren, kemiklerin güçlenmesine etki eden, bölgesel ağrıları hafifleten, hormonların düzenlenmesine dolaylı etki eden, kan dolaşımını hızlandıran ve düzene sokan, selülitli bölgelerde düzelme sağlayan, eklem bağlarını güçlendiren, kadınlarda kemik erimesi etkilerini azaltan etkileri vardır.

Bölgesel Zayıflama - Nemesis + Prix

-Nemesis nedir : Nemesis vakum masajı ve meridyen masajı uygulamalarıyla, cildin yenilenmesi, canlanması ve sıkıştırılması sağlanarak, deri dokuları geliştirilir. Vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olarak ödemleri azaltır.

 -Prix nedir : Prix 3 radyofrekans yöntemiyle çalışan bir cihazdır. Sistem derin yağlı dokuların eritilmesi için, dokulara kesinlikle zarar vermeden elektrik transferi metoduyla işlemini gerçekleştirir. Selülit tedavisi için etkin alternatif tekniklerden birisi olarak kabul edilen Prix 3 özellikle kalça, bacak, karın, bel ve kol bölgelerine uygulanarak, selülit sorununa fayda sağlıyor.


- Rf + Kavitasyon

- Kavitasyon Nedir : Kavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür.

- RF Nedir : Bunun yanı sıra radyo frekans tekniğiyle cilt tabakasına zarar vermeden daha derinlerde sonuç almak mümkündür. Lazer ciltteki çizgileri, buruşukluğu ve cilt yapısını iyileştirerek üst tabakadaki kollajeni etkiler. Radyo frekans ise cildin dermis ve derialtı tabakalarını etkileyerek cildin daha derinlerine nüfuz edebilme yeteneğine sahiptir.


Bölgesel Zayıflama